Měření emisí

 

BEZ OBJEDNÁNÍ !!!

Provádíme měření emisí všech značek a kategorií vozidel

/OSOBNÍ, UŽITKOVÉ, NÁKLADNÍ, AUTOBUSY, TRAKTORY/

- zážehových / benzínových motorů /
– naftových /dieselových motorů /
– vozidla s pohonem na LPG
– vozidla s pohonem na CNG

Seznam značek vozidel vybavených řízeným emisním systémem na která máme oprávnění

OSOBNÍ AUTOMOBILY

- zážehové/benzín/
Volkswagen, Škoda, Audi, Seat, Porsche, Peugeot, Citroen, Opel, Bmw, Volvo, Mini, Lada, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Smart, Daihatsu, Renault, Ford, Chrysler, Dodge, Jeep, Saab, Dacia, Toyota, Nissan, Mitsubishi, Honda, Mazda, Proton, Lexus, Hyundai, Kia, Suzuki, Daewoo, Chevrolet, Subaru, Isuzu, Ssangyong, Land Rover, Rover, Jaguar, MG, LDV, FSO, Lotus, Piaggio, Caterham, Buick, Cadillac, Lincoln, GMC, Hummer, Moskvič, Volha, Tatra, Iveco, Carbodies, TVR, Ferrari, Maserati, Bugatti, Lamborghini, Mercury, Morgan, Acura, Aston Martin, Bentley, Austin, Maruti, Daimler, Infiniti, Plymouth, Pontiac, Rolls-Royce, Saturn, Triumph

- vznětové /naftové/
Volkswagen, Škoda, Audi, Seat, Porsche, Peugeot, Citroen, Opel, Bmw, Volvo, Mini, Lada, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Smart, Renault, Ford, Chrysler, Dodge, Jeep, Saab, Dacia, Toyota, Nissan, Mitsubishi, Honda, Mazda, Proton, Lexus, Tata, Hyundai, Kia, Suzuki, Daewoo, Chevrolet, Subaru, Isuzu, Ssangyong, Land Rover, Rover, Jaguar, MG, LDV, FSO, Lotus, Piaggio Cadillac, GMC Hummer, Moskvič, Volha, Gaz, Iveco

NÁKLADNÍ AUTOMOBILY A AUTOBUSY 

- vznětové
Karosa, Renault, Iveco, Irisbus, Sor, Man, Neoplan, Mercedes-Benz, Ford, Volvo, Scania, DAF, Volkswagen, Nissan, Setra, Tatra, Bova, Lublin, Multicar, Avia, Ikarus, Mitsubishi, Daewoo, Evobus, Foden, IFA, Isuzu, Kassbohrer, Liaz, Pegaso, Steyr

TRAKTORY

- vznětové
NEW HOLLAND, CASE IH, STEYR, Same, Massey Ferguson, John Deer, Lamborghini, Deutz-Fahr, Fendt, MC Cormick, Landini, Belarus, Class, Zetor, Merlo, Lindner, Valpadana, Goldoni, Renault, UMO,Valmet, Valtra, Iseki, Yukon

VOZIDLA S POHONEM NA LPG

- Všechna výše uvedená vozidla s montáží pohonu LPG od výrobce vozidla, na které má emisní stanice příslušné hodnoty.

- Všechna výše uvedená vozidla, vybavena alternativním pohonem LPG, se systémy:

BRC, LANDI  RENZO, ZAVOLI, AUTRONIC, KME, STAG, typové přestavby HL 00.01 – HL 00.35, LOVATO, LOVTEC, MAGIC, OSCAR, BINGO, MARINI, EMMEGAS, OMVL, AG AUTOGAS SYSTEMS, KOLTEC, NECAM, TELEFLEX, GFI, ESGI, TARTARINI,

VOZIDLA S POHONEM NA CNG 

- Všechna výše uvedená vozidla s montáží pohonu CNG od výrobce vozidla, na které má emisní stanice příslušné hodnoty.

-Všechna výše uvedená vozidla, vybavena pohonem CNG se systémy:

AG AUTOGAS SYSTEM, AUTRONIC, BRC, EMMEGAS, ESGI, GFI, IRISBUS, IVECO, KAROSA, KME, KOLTEC, LANDI RENZO,  MARINI, MERCEDES-BENZ, NECAM, OMVL, OSCAR, SETRA, STAG, TELEFLEX, ZAVOLI.

Pokud nenajdete značku Vašeho vozu neváhejte nás kontaktovat je možné,že nebyla ještě na seznamu značek, na která máme oprávnění.


Měření emisí
druh vozidla benzín nafta LPG/CNG
řízený neřízený benzín nafta
 osobní automobil 600 600 850 950 1200
 nákladní automobil do 3 500 kg 600 600 850 950 1200
 osobní a nákladní automobil plyn 950 1200
 nákladní automobil nad 3 500 kg 600 600 1100 950 1200
 autobus 600 600 1100 950 1200
 traktor 600 600 1100 950 1200
Měření emisí ( individuální dovoz )
druh vozidla benzín nafta LPG/CNG
řízený neřízený benzín nafta
 osobní automobil 660 900 950 1250
 nákladní automobil do 3 500 kg 660 900 950 1250
 osobní a nákladní automobil plyn 950 1250
 nákladní automobil, autobus 660 1050 950 1250
 nákladní automobil, autobus 660 1050 950 1250
 traktor 660 1150 950 1250

 

Opakované měření emisí do týdne zdarma, do třiceti kalendářních dnů 300,- Kč.
Ceník platný od 1.4.2016, ceny včetně DPH 21%, akceptujeme pouze platbu v hotovosti.

 

 

Měření emisí

 

 • Měření emisí se provádí na základě zákona č.56/2001 Sb. ve lhůtách stanovených tímto zákonem a v rozsahu stanoveném prováděcí vyhláškou Ministerstva dopravy ČR č.302/2001, ve znění pozdějších předpisů.
 • Měření emisí se provádí na náklady žadatele o provedení měření emisí ve stanici měření emisí (SME). Ceny pro jednotlivé druhy vozidel jsou zveřejněny ve SME.
 • Měření emisí se provádí vždy nejpozději v termínu vyznačeném v dokladech vozidla,  nebo ve lhůtách stanovených zákonem.
 • Měření emisí může provést, nezávisle na místě registrace vozidla, libovolná SME na území České republiky příslušná pro danou kategorii vozidla a vlastnící potřebná oprávnění.
 • O výsledku měření emisí obdrží žadatel o provedení měření emisí „Protokol o měření emisí“. Při měření emisí se provádí všechny body kontroly dle metodického postupu měření emisí vozidel ve stanicích měření emisí. Zkouška se předčasně ukončí s negativním výsledkem vždy, jestliže zjištěná závada bezprostředně znemožňuje pokračovat v proceduře nebo tehdy, pokud by bezprostředně ohrožovala bezpečnost obsluhy nebo vedla k poškození motoru resp. vozidla. Zkoušku je také možné na žádost zákazníka předčasně ukončit v těch případech, kdy je zjevné, že celkový výsledek bude nevyhovující.
 • Protokol se v případě předčasného ukončení vystaví vždy jako nevyhovující, do poznámky protokolu se uvede důvod předčasného ukončení a vyplní se všechny do té doby zjištěné/naměřené hodnoty
 • Vozidlo se k měření emisí přistavuje s dostatečným množstvím paliva a provozních kapalin. V případě vícepalivových vozidel musí být dostatek paliva v obou nádržích.
 • Žadatel o provedení měření emisí předloží SME tyto doklady:
  1. technický průkaz vozidla
  2. osvědčení o registraci vozidla (osvědčení o technickém průkazu)
 • Na vyzvání mechanika měření emisí předjede žadatel o provedení měření emisí s vozidlem do prostoru před vjezdem na kontrolní linku.
 • Žadatel o provedení měření emisí se zúčastní celého průběhu měření emisí a po celou dobu měření emisí je povinen dbát pokynů mechanika měření emisí.

 

Legislativa

 • Podrobné informace je možno nalézt na stránkách Ministerstva dopravy (www.mdcr.cz), v  zákonech 56/2001, 255/2012, vyhláškách 302/2001, 341/2014, 343/2014, metodických pokynech, věstnících dopravy a instrukcích vydávaných Ministerstvem dopravy.
 • metodicky postup_revize